22 lipca 2024

EAF-EG

Blog Osobisty

Święto Pracy w Stanach Zjednoczonych

Amerykanie, podobnie zresztą jak Polacy, również obchodzą swoje Święto Pracy. Zasadniczą różnicą jest to, że amerykańskie Święto Pracy przypada na pierwszy poniedziałek września. Dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych oznacza to dłuższy weekend. Warto również wspomnieć o tym, że dla wielu Amerykanów data ta jest równoznaczna z zakończeniem sezonu urlopowego.

Z tego powodu na plażach można spotkać tłumy osób, które po raz ostatni w sezonie urlopowym chcą odpocząć i skorzystać z kąpieli morskich lub słonecznych. Święto Pracy w Stanach Zjednoczonych znane jest pod nazwą Labor Day. Uważa się, że dzień ten obchodzony był już w XIX wieku. Jednakże wówczas Święto Pracy celebrowali jedynie mieszkańcy Nowego Jorku.

Dopiero kilka lat później Kongres Stanów Zjednoczonych ustanowił, że Święto Pracy obowiązuje wszystkich Amerykanów. Święto Pracy to również czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Jak widać Amerykanie w podobny sposób spędzają ten dzień, co Polacy. Święto Pracy jest tu bowiem okazją do odpoczynku i zadumy.