19 kwietnia 2024

EAF-EG

Blog Osobisty

Święto Narodowe w Chinach

Niemal każde państwo obchodzi święto narodowe. Tak też jest w przypadku Chin. Święto Narodowe w Chinach obchodzone jest 1 października.

Ustanowiono je w celu upamiętnienia stworzenia Chińskiej Republiki Ludowej, co miało miejsce w 1949 roku. Święto to obchodzone jest bardzo uroczyście. Pewnym zwyczajem stało się organizowanie festynów w większych miastach.

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się pokazy fajerwerków. Chińskie Święto Narodowe trwa aż siedem dni. Warto wspomnieć, że w tym czasie pozamykane są wszystkie urzędy czy fabryki.

Wyjątkiem są sklepy i większe markety, które w tym okresie są czynne zazwyczaj dłużej niż na co dzień. Święto Narodowe to doskonała okazja do podróżowania. Wielu Chińczyków wyjeżdża wówczas do innych miast.

W tym okresie obserwuje się znaczący wzrost turystyki. Chińczycy wybierają zazwyczaj większe miasta, ponieważ mogą w nich oczekiwać najwięcej atrakcji związanych z obchodzeniem Święta Narodowego. Warto wspomnieć, że Święto Narodowe jest jednym z najważniejszych świąt w Chinach.