28 maja 2024

EAF-EG

Blog Osobisty

Pilates, czyli spokój

Nie zawsze aktywność fizyczna i treningi muszą wiązać się z dużym wysiłkiem oraz intensywnością działań. Są ludzie, którym taki model nie odpowiada, dlatego szukają czegoś bardziej stonowanego i relaksującego. Doskonałą alternatywą staje się wówczas pilates, z którego coraz chętniej korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Od strony praktycznej nie jest to trening skomplikowany, nie wymaga też od ćwiczących wielkich umiejętności tudzież sprawności fizycznej. Stąd jest świetną propozycją dla ludzi, którzy dopiero zaczynają dbać o formę, a także dla seniorów, którzy z racji ograniczeń ciała nie byliby w stanie podjąć innej, bardziej forsownej aktywności. Pomimo tego, że pilates to ćwiczenia w wersji light, można uzyskać z nim naprawdę zadowalające efekty.

Większości zajęć towarzyszy spokojna muzyka, która wpisuje się w zrównoważony charakter tej gałęzi fitnessu. Ćwiczenia nie mkną szybko do przodu, więc jest czas i warunki, aby przyzwyczaić organizm do nowej sytuacji. Jednym z istotnych założeń pilates jest dążenie do stanu równowagi pomiędzy ciałem a umysłem.

Choć nie mamy tu do czynienia z żadną specjalną filozofią, to delikatne treningi z relaksacyjną muzyką w tle w naturalny sposób dostarczają nam pozytywnych emocji i spokoju. Rezultatem jest ogólna poprawa samopoczucia zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym. Zgodnie z założeniami pilates, ćwiczący powinien przystępować do każdego treningu spokojny i rozluźniony.

Powinie oczekiwać kolejnych zajęć z entuzjazmem, a nie obawiać się sesji wyczerpującego treningu. Całość zakłada rozciąganie mięśni i rzeźbienie wspaniałej sylwetki. Oprócz tego pilates pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów.