3 lipca 2022

EAF-EG

Blog Osobisty

Jak wybrać deskorolkę? Porady dla zaczynających swoją przygodę na desce

www.catsbandcrushes.com

Sport to w obecnych czasach bardzo ważna kwestia. Współcześni rodzice zapisują swoje dzieci na bardzo wiele dyscyplin. Wiadomo jednak, że najważniejsze, by dzieci czuły się dobrze w tym co postanowią robić. Jedne wybierają tańce, inne biegają. Coraz więcej dzieci decyduje się jednak na nieco bardziej ekstremalne sporty. Jednym z nich jest deskorolka. Na pierwszy rzut oka – wydaje się, że bardzo tania dyscyplina. W końcu jedyne co jest potrzebne do jej uprawiania do właśnie deska. Akcesoria sportowe charakteryzują się jednak tym, że ich wybór jest bardzo duży, a ceny między sobą wahają się bardzo mocno. Ci, którzy decydują się na ten sport mogą się mocno zdziwić jak wiele właściwości i cech ma tematyczna deska. Niektórzy zaczynają od zera, niektórzy też kupują pierwszą deskorolkę dla swoich dzieci nie mając pojęcia o tym na co zwrócić uwagę. Dla tych, którzy znajdują się w takich lub podobnych sytuacji spisaliśmy check-listę elementów na które należy zwrócić uwagę w sklepie sportowym:

  • Dobrze jest się zastanowić w jakiej kategorii cenowej będziemy szukać deskorolki. Niektóre są bardzo tanie, niektóre zaskakująco drogie.

    Trzeba określić swój możliwy budżet po to, by wiedzieć w jakie miejsce zakupowe się udać. Z reguły jest tak, że lepiej odłożyć większą sumę pieniędzy, by cieszyć się niezawodnością sprzętu przez dłuższy czas;

  • Na sklepowej półce nie wolno sugerować się jedynie estetyką, a w zasadzie wyglądem deski, co zdarza się najczęściej. Nie ma co się dziwić, nastolatków przyciąga design, dzieciaków neonowe kolory lub nadruk ulubionych postaci z kreskówek. Zanim jednak zajmiemy się kwestią estetyczną, zajmijmy się kwestiami praktycznymi. Jedną z nich są kółka. Najważniejsze elementy, od których w zasadzie zależy komfort użytkowania deskorolki. Dla wszystkich amatorów i początkujących zaleca się rozmiar kółek 99A. Są one uniwersalne i świetnie sprawdzają się w nauce i pierwszych, mało skomplikowanych trikach i manewrach;
  • Profesjonaliści jazdy na deskorolce dobrze wiedzą, że ważna jest również deska oraz jej wytrzymałość. W końcu musi być odporna na upadki, uderzenia, temperaturę i zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie przenosi się jej w specjalnych futerałach, a raczej w rękach. Dlatego materiał z jakiego jest w istocie wykonana ma bardzo ważne znaczenie. W tanich supermarketach możemy natknąć się nawet na nieprofesjonalne sklejki, które zniszczą się po intensywnym użytkowaniu już po kilku miesiącach. Najlepsze jest jednak drewno klonowe, które dodatkowo zalakierowane służy nauce i późniejszych bardziej skomplikowanych działaniach.

.