22 lipca 2024

EAF-EG

Blog Osobisty

Jak wybrać deskorolkę? Porady dla zaczynających swoją przygodę na desce

www.catsbandcrushes.com

Sport to w obecnych czasach bardzo ważna kwestia. Współcześni rodzice zapisują swoje dzieci na bardzo wiele dyscyplin. Wiadomo jednak, że najważniejsze, by dzieci czuły się dobrze w tym co postanowią robić. Jedne wybierają tańce, inne biegają. Coraz więcej dzieci decyduje się jednak na nieco bardziej ekstremalne sporty. Jednym z nich jest deskorolka. Na pierwszy rzut oka – wydaje się, że bardzo tania dyscyplina. W końcu jedyne co jest potrzebne do jej uprawiania do właśnie deska. Akcesoria sportowe charakteryzują się jednak tym, że ich wybór jest bardzo duży, a ceny między sobą wahają się bardzo mocno. Ci, którzy decydują się na ten sport mogą się mocno zdziwić jak wiele właściwości i cech ma tematyczna deska. Niektórzy zaczynają od zera, niektórzy też kupują pierwszą deskorolkę dla swoich dzieci nie mając pojęcia o tym na co zwrócić uwagę. Dla tych, którzy znajdują się w takich lub podobnych sytuacji spisaliśmy check-listę elementów na które należy zwrócić uwagę w sklepie sportowym:

  • Dobrze jest się zastanowić w jakiej kategorii cenowej będziemy szukać deskorolki. Niektóre są bardzo tanie, niektóre zaskakująco drogie.

    agencja kreatywna gdańsk obsługujemy klienta obsługa klienta infolinia obsługa

    Trzeba określić swój możliwy budżet po to, by wiedzieć w jakie miejsce zakupowe się udać. Z reguły jest tak, że lepiej odłożyć większą sumę pieniędzy, by cieszyć się niezawodnością sprzętu przez dłuższy czas;

  • Na sklepowej półce nie wolno sugerować się jedynie estetyką, a w zasadzie wyglądem deski, co zdarza się najczęściej. Nie ma co się dziwić, nastolatków przyciąga design, dzieciaków neonowe kolory lub nadruk ulubionych postaci z kreskówek. Zanim jednak zajmiemy się kwestią estetyczną, zajmijmy się kwestiami praktycznymi. Jedną z nich są kółka. Najważniejsze elementy, od których w zasadzie zależy komfort użytkowania deskorolki. Dla wszystkich amatorów i początkujących zaleca się rozmiar kółek 99A. Są one uniwersalne i świetnie sprawdzają się w nauce i pierwszych, mało skomplikowanych trikach i manewrach;
  • Profesjonaliści jazdy na deskorolce dobrze wiedzą, że ważna jest również deska oraz jej wytrzymałość. W końcu musi być odporna na upadki, uderzenia, temperaturę i zmieniające się warunki atmosferyczne. Nie przenosi się jej w specjalnych futerałach, a raczej w rękach. Dlatego materiał z jakiego jest w istocie wykonana ma bardzo ważne znaczenie. W tanich supermarketach możemy natknąć się nawet na nieprofesjonalne sklejki, które zniszczą się po intensywnym użytkowaniu już po kilku miesiącach. Najlepsze jest jednak drewno klonowe, które dodatkowo zalakierowane służy nauce i późniejszych bardziej skomplikowanych działaniach.

.