16 czerwca 2024

EAF-EG

Blog Osobisty

Akcesoria wspinaczkowe

Do wspinaczki trzeba się przekonać – nie każdy od razu wie, że wspinaczka to coś, czym będziemy zajmować się i żyć przez najbliższe kilka lat. Jeśli jednak dobrze czujemy, że wspinaczka to właśnie coś, co chcemy robić to oczywiście konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Najważniejszy w tym wszystkim jest bowiem dobrej jakości sprzęt oraz akcesoria wspinaczkowe, bez których wspinanie się przecież nie byłoby możliwe.

Tymczasem tego typu rzeczy kosztują, dlatego też warto wiedzieć, na co rzeczywiście warto jest przeznaczyć sporo pieniędzy i jakie akcesoria będą nam naprawdę potrzebne. Oczywiście wśród najważniejszych akcesoriów mamy buty wspinaczkowe – jak się bowiem okazuje, do wspinania się po górach nie są dobrze zwykłe buty sportowe. Ba, w wielu sytuacjach mogą one okazać się po prostu niebezpieczne.

Tymczasem dobrze dobrane buty wspinaczkowe to nie tylko gwarancja dużej przyjemności ze wspinania się, ale również dużego komfortu (choć oczywiście buty wspinaczkowe nie zapewnią nam takiej wygody jak różne inne obuwie). Istotne jest, aby postawić na dobre buty – wiele zależy od tego, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę ze wspinaczką i uczymy się prawidłowej techniki wspinaczkowej, czy też jesteśmy już wprawieni.

Jakie są najważniejsze akcesoria wspinaczkowe?

Wykonamy audyt marketingowy lub audyt medialny dla Ciebie

Prócz butów, warto także zainwestować w uprząż wspinaczkową, którą dobrać jest nam zdecydowanie łatwiej niż buty – dobra uprząż wspinaczkowa ma być bowiem przede wszystkim wygodna, ale też musi się nam podobać.

Warto przy tym również zwrócić uwagę na obecność (lub brak) różnych klamer czy zabezpieczeń – dużo zależy jednak od tego, jaki rodzaj wspinaczki będziemy uprawiać i czy skupiać będziemy się tylko na skałkach albo czy będziemy wspinać się także zimową porą roku. Nie można także zapomnieć o czymś tak ważnym jak przyrząd asekuracyjny, choć nie wszyscy uważają, że osoby początkujące powinny z takich przyrządów korzystać. Ważną rolę w naszym wspinaczkowym wyposażeniu będą odgrywać również między innymi karabinki, ekspresy.

wspinaczkowe czy lina dynamiczna, a do tego nie można zapomnieć również o takich akcesoriach jak plecaki czy wreszcie odpowiednia odzież (a więc kurtka, polar) oraz bielizna termoaktywna. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy wspinaczkę łączymy z kempingowaniem.
Dowiedz się więcej o: email marketing