27 maja 2022

EAF-EG

Blog Osobisty

Odzież męska – największe błędy modowe

Naklejki na szybę https://booklet.pl/produkty-i-rozwiazania/14-naklejki-na-szybe Drukarnia Booklet

Wpadki modowe zdarzają się większości z nas, ale lepiej ich unikać. Ponieważ zazwyczaj nie są odbierane pozytywnie przez otoczenie. Zwłaszcza, gdy zdarzają się przy ważnych rodzinnych lub biznesowych spotkaniach. Moda stwarza wiele możliwości, z których możemy korzystać. Warto skupić się na odzieży męskiej. Ponieważ często to panowie popełniają modowe faux pas. Panie dokonują ich rzadziej, choć błędy w doborze elementów garderoby nie są im obce.

Jak się nie ubierać by zachować męską twarz

Istnieje pewien kanon niepisanych reguł dotyczących sposobu ubierania się na określone okazje przez kobiety i mężczyzn. W przypadku panów wygląda on inaczej niż w przypadku pań. Tutaj nie występują żadne wymagania dotyczące długości spódnic lub sukienek. Ponieważ nie są to elementy odzieży męskiej i przedstawiciele tej płci wyglądaliby w nich nieco komicznie. Od kilkunastu lat przestał być zarezerwowany jedynie dla pań kolor różowy.

Łososiowy róż, fuksja i inne jego odcienie pojawiają się coraz częściej w modzie męskiej. Należy tylko uważać na to, aby z jego obecnością nie przesadzić w stylizacji. Wielkim faucx pas jest noszenie przez mężczyzn białych skarpetek do ciemnego obuwia i spodni. Ten element bardzo mocno wyróżnia się na tle reszty garderoby i nie spotyka z akceptacją. Podobnie w przypadku sandałów. Założenie w letni dzień lekkiego obuwia jest jak najbardziej wskazane, dopóki mężczyźni nie uzupełniają go skarpetami. Zbyt obcisłe koszulki, podkreślające mankamenty figury również nie powinny być brane pod uwagę w komponowaniu stylizacji. Nie wyglądają zbyt dobrze opinając otłuszczony brzuch. Panowie powinni unikać także ubierania za płytkich spodni, ponieważ świecąc kawałkiem pupy nie robią na nikim pozytywnego wrażenia. Chodzenie w brudnych ubraniach, a także noszenie rzeczy podziurawionych to błędy jakich lepiej unikać. Wizerunek składa się z odzieży, którą nosimy. Jeżeli zależy nam na jak najlepszym trzeba się troszczyć o każdy jego szczegół.

Inaczej otaczający nas ludzie nie będą spoglądać zbyt przychylnie na podejmowane przez nas działania. Poza tym dochodzi tutaj także kwestia samopoczucia. Źle ubrany mężczyzna nie będzie się pewnie czuł w swojej skórze. Unikając tego typu sytuacji lepiej jest zatroszczyć się o komponowanie odzieży męskiej tak bardzo jak robią to kobiety. Cenną wskazówką jest zwracanie uwagi na sposób ubierania się mężczyzny poza pracą i spotkaniami z przyjaciółmi. W domu najchętniej wskakujemy w wygodny dres. Nie wolno dopuścić do tego, by był on brudny, stary, podziurawiony i wymięty. Ponieważ nasi najbliżsi również przyglądają się temu jak się prezentujemy. Nikt nikomu nie zabrania noszenia wyjątkowo wygodnych stylizacji, ale pozostaje wymóg estetyki. Żony nie cieszą się na widok zaniedbanych mężów, a dzieci podświadomie czerpią wzór z zachowań i przyzwyczajeń ojca. Dlatego tak ważne jest dbanie o szczegóły w swoim codziennym życiu, na które składa się także sposób ubierania. Poza tym nigdy nie wiadomo, kiedy może odwiedzić nas ktoś dla nas ważny i wtedy lepiej nie prezentować się niechlujnie.