19 kwietnia 2024

EAF-EG

Blog Osobisty

Najpopularniejsze rodzaje ćwiczeń dla każdego

flowerbed.pl

Aktywność fizyczna jest jednym z istotniejszych elementów zdrowego stylu życia. Zdaje sobie z tego sprawę niemal każdy. Przed podjęciem aktywności fizycznej często wzbraniają nas jednak nasze wymówki. Nie idziemy na siłownię, ponieważ nam się nie chce. Nie biegamy, ponieważ jest brzydka pogoda.

Nie ćwiczymy, ponieważ mamy inne obowiązki – praca, dzieci, dom. Warto jednak wygospodarować choćby kilkanaście minut dziennie na ćwiczenia. Od razu poczujemy się zdecydowanie lepiej. Na które ćwiczenia warto zwrócić szczególną uwagę? Które ćwiczenia odprężą nasz organizm? Które sprawią, że poczujemy się lepiej nie tylko fizycznie, ale również psychicznie?

Najlepsze ćwiczenia dla niezdecydowanych

 • Joga współcześnie jest coraz popularniejsza. Wszystko ze względu na fakt, że doskonale wpływa nie tylko na ciało, ale również duszę i umysł.

  Jogę można zacząć ćwiczyć zarówno pod okiem fachowców, jak również samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się na jej uprawienia w domowym zaciszu, rozpocznij od ćwiczeń dla początkujących. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę. Pośród najprostszych ćwiczeń jogi trzeba wyróżnić takie pozycje jak pies z głową w dół, siad skrzyżny ze skrętami, pozycja wielbłąda, pozycja nieboszczyka, pozycja do góry, czy pozycja kota.

 • Innym rodzajem aktywności fizycznej, który może wykonywać każdy jest pilates.

  Ćwiczenia pilatesu są polecane wszystkim niezdecydowanym. Aktywność ta nie ma ograniczeń wiekowych, czy kondycyjnych. Pilates może przybierać różnorodną formę. W zależności od niej polecany jest osobom, które cierpią z powodu bólów kręgosłupa, osobom starszym, osobom zestresowanym, którym brak jest energii, czy również wszystkim tym, którzy chcą zadbać o swoją kondycję i sylwetkę.

 • Stretching to kolejne z ćwiczeń, które można wykonywać w domowym zaciszu.

  Stretching ma za zadanie nie tylko rozciągnąć ciało, ale również je rozluźnić i poprawić ukrwienie układu motorycznego. Ćwiczenia te są szczególnie polecane osobom, które w ciągu dnia większość czasu spędzają w jednej pozycji, np. w pozycji siedzącej. Stretching doskonale rozciąga wszystkie mięśnie, zwiększa ruchomość stawów, a także wpływa na odchudzanie.

 • Trening cardio należy do jednych z najefektywniejszych, w przypadku chęci pozbycia się zbędnych kilogramów.

  Ćwiczenia cardio polegają na utrzymywaniu umiarkowanej intensywności przez cały czas podjętej aktywności. Niezwykle ważne w tym rodzaju aktywności jest ćwiczenie przez minimum 45 minut bez przerwy.

.