16 czerwca 2024

EAF-EG

Blog Osobisty

Najpopularniejsze akcesoria sportowe

Niecodzienni

Nie można mówić o uprawianiu sportu, szczególnie w sposób wyczynowy, bez akcesoriów temu towarzyszących. Oprócz odpowiednich ubrań czy butów mamy również szereg innych przedmiotów ułatwiających i uprzyjemniających osobom ćwiczącym treningi. Strój biegacza można na przykład uzupełnić o opaski na ramię, na których możemy umieścić nasz telefon obliczający długość naszej trasy. Dodatkowo, ostatnio bardzo dużą popularnością cieszą się pulsometry. Służą one do pomiaru naszego pulsu podczas aktywności, a dzięki uzyskanym wynikom do kontroli nad wysiłkiem oraz udoskonalaniem naszej formy. Obecnie mamy dwa rodzaje pulsometrów:

  • klasyczny,
  • jednoczęściowy.

Pulsometr klasyczny składa się z opaski z czujnikiem, którą obwiązujemy naszą klatkę piersiową.

Umożliwia to bardzo dokładny odczyt oraz pomiar tętna – może on być ciągły lub chwilowy. Często takie urządzenia posiadają też wiele dodatkowych funkcji, jak na przykład pomiar czasu, licznik spalanych kalorii, zegar, stoper, a nierzadko są one także wodoodporne. Pulsometr jednoczęściowy składa się wyłącznie z zegarka zakładanego na rękę lub też pierścionka z małym ekranem, który możemy założyć na palec. Bardzo często jego mały rozmiar uważa się za niezwykle wygodny, ponieważ nie musimy już obwiązywać naszej klatki piersiowej. Jednakże dokonywane przez niego pomiary nie są już aż tak dokładne jak z użyciem pulsometra klasycznego. Poleca się go szczególnie osobom, które uprawiają sport rekreacyjnie i nie jest dla nich istotne poprawianie własnych rekordów.

Jaka będzie odpowiednia odzież dla biegacza?

http://sklep.arbix.pl/ Druk naklejek i produkcja etykiet samoprzylepnych w naszej drukarni jest ceniona przez klientów

Podstawą ubioru jest oczywiście bielizna – w przypadku kobiet bardzo istotne jest dobranie odpowiedniego biustonosza, który zapewni nam potrzebną stabilizacje oraz wygodę, szczególnie w trakcie wykonywania różnego rodzaju aktywności jak na przykład bieganie.

Zawodowi biegacze powinni natomiast skupić bardzo dużą uwagę na wyborze odpowiednich spodni czy koszulek. Istotną kwestia jest odzież termiczna, która sprawdza się idealnie podczas długich treningów. Długodystansowe biegi w zwykłych ubraniach sportowych mogą wywoływać poczucie dyskomfortu, dlatego należy wybierać odzież, która potrafi sobie poradzić ze skutkami intensywnych ćwiczeń. Ubrania z materiałów termoaktywnych o wiele skuteczniej odprowadzają pot, są bardziej przewiewne oraz posiadają możliwie najmniejszą liczbę szwów, dzięki czemu ryzyko otarć jest naprawdę małe. Warto też wiedzieć, że na długich dystansach o wiele lepiej sprawdzą się legginsy niż luźne spodnie dresowe. Bardzo dobrze przylegają one bowiem do ciała, dając nam większą swobodę ruchów. Wiele osób ma jednak pewnie kompleksy, które związane są z zakładaniem na siebie dość obcisłych części garderoby – w takiej sytuacji świetnym pomysłem jest założenie na legginsy specjalnych szortów biegowych.

Dzięki temu mankamenty naszej sylwetki zostaną zakryte, a my będziemy czuli się bardzo wygodnie.