Zdrowe odżywianie, aktywność fizyczna, płaski brzuch i umięśnione ręce są na topie od kilku lat. Dlatego przedsiębiorcze osoby zaczęły inwestować w propagowanie stylu życia w wersji fit. Na rynku powstało wiele gabinetów dietetycznych, siłowni, sklepów z odzieżą sportową i żywnością ekologiczną. Zaglądają do nich tłumy. Podobnie w przypadku żywności określanej w marketingu mianem superfood.
Nazwa ta odnosi się do produktów spożywczych, które uchodzą za bogate w cenne dla ludzkiego organizmu składniki odżywcze i nie podlegające żadnym chemicznym obróbką. Pozyskuje się je prosto od natury, dzięki czemu nie mają szkodzić i przyswajają się lepiej niż wszystkie inne. Jak je wypromować w przemyśle spożywczym, by nieustannie stanowiły przedmiot zainteresowania klientów?
Przekonaj każdego do jedzenia orzechów i pełnoziarnistego chleba
W marketingu superfood warto podkreślać prozdrowotne właściwości sprzedawanych produktów. Dobrym przykładem są jagody goi, chleb z pełnego ziarna, rzadko spotykane odmiany orzechów, zielone warzywa. Wszystkie te składniki spożywcze można sprzedać skupiając uwagę klienta na poprawie jego sprawności oraz samopoczucia i wyglądu wizualnego po ich zjedzeniu.
Doskonale sprawdza się wyliczanie zawartości składników odżywczych, a także wizualizacje pozytywnych zmian przynoszonych dzięki ich regularnemu spożywaniu. Czasem wystarczy w ramach działań marketingowych, wyliczyć w reklamie wizualnej na grafice bądź w krótkim spocie konkretną ilość witamin, aminokwasów, cennych kwasów tłuszczowych omega-3, aby zyskać wiargodność w oczach odbiorcy i skłonić go do zakupu naszego, a nie konkurencyjnego towaru superfood. Zastosowanie w marketingu produktów superfood opinii ekspertów jeszcze bardziej utrwali potencjalnego klienta, iż decyzja o jego zakupie będzie jedną z lepszych jakie kiedykolwiek podjął. Chwytliwym sloganem reklamowym jest przekaz, który będzie wspominał że zdrowa dieta bogata w składniki typu superfood uwalnia oraz skutecznie chroni od najpopularniejszych, cywilizacyjnych chorób. Prowadząc komunikacje z grupą docelową za pośrednictwem kanałów społecznościowych można pokusić się na stworzenie strategii marketingowej, w którą wpisane zostanie pokazanie użycia konkretnych produktów z oferty.
Przepisy kulinarne i pytanie o opinie klientów doskonale sprawdzają się w budowaniu relacji, które mogą przynieść skuteczny feedback dotyczący podjętych działań marketingowych.
Jeżeli Ty też wolisz jeść zdrowo, sprawdź nasze menu na pitayacatering.com i zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy
Etykiety na soki i wino – jak je zaprojektować?
Jak powstaje projekt logo
Co daje program afiliacyjny