27 maja 2022

EAF-EG

Blog Osobisty

Jak dobrać muszkę do garnituru?

www.rostowski.info

W ostatnich latach coraz częściej możemy zobaczyć panów w muszkach, a nie w krawatach – muszki stały się bowiem bardzo popularne i w wielu sytuacjach wręcz wyparły krawaty, które według wielu są już po prostu pewnym reliktem przeszłości. Oczywiście zdania są podzielone, natomiast nie zmienia to faktu, że muszki rzeczywiście świetnie się prezentują, szczególnie jeśli są odpowiednio dobrane względem garnituru.

Cały czas nie wszyscy jednak wiedzą, w jaki sposób dobrać muszkę do garnituru, dlatego też zanim wyjdziemy na wieczorową imprezę to poznajmy zasady doboru. Te nie są wcale takie skomplikowane, zdaniem ekspertów, w przypadku wyjątkowych czy oficjalnych okazji, mucha powinna być jak najbardziej elegancka i gładka.

Niezwykle ważne jest, aby jednym z elementów naszego stroju była biała lub też błękitna koszulka, która na dodatek charakteryzuje się tak zwanym łamanym kołnierzykiem. Nie jest to natomiast wymóg, jeśli chcemy założyć muszkę na nieco mniej oficjalne okazje.

A co z kolorem czy wzorem na muszce? Tutaj wiele zależy od nas samych, od naszych preferencji, ale także od innych elementów garderoby.

filmy promocyjne wrocław obsługujemy klientów telefonicznie telefoniczna obsługa klienta obsługa klientów przez telefon

Krawaty czy muszki – na co postawić?

W trwającym już wiele lat pojedynku pomiędzy krawatem a muszką, wiele osób wciąż nie do końca wie, na co się tak właściwie zdecydować.

W obu przypadkach musimy pamiętać o pewnych zasadach dotyczących łączenia kolorów, wzorów czy też rozmiaru danego dodatku. W przypadku muszek warto pamiętać na przykład o tym, aby mieściła się ona pomiędzy konturem naszej twarzy a kącikami oczu po stronie zewnętrznej.

Jeśli natomiast chodzi o kolory to czarną muszkę założymy tylko i wyłącznie do smokingu, podczas gdy biała muszka właściwie zarezerwowana jest do fraka. Jakie są jednak przewagi muszki nad krawatem? Wiele osób podkreśla przede wszystkim funkcjonalność, jako że muszka w przeciwieństwo do krawatu nie ogranicza naszych ruchów, tak więc daje nam więcej swobody.

Dla niektórych jest to niezwykle ważna kwestia, gdyż dzięki temu nie musimy na przykład martwić się o to, czy krawat dobrze się układa, a podczas wykonywania różnych czynności nie wyląduje on chociażby w naszym talerzu.