16 czerwca 2024

EAF-EG

Blog Osobisty

Dlaczego warto ćwiczyć?

www.unhuman-familia.pl

Ruch i aktywność fizyczna to czynności, których nigdy nie powinno brakować w życiu każdego z nas. Wpływają one bowiem pozytywnie na wiele istotnych aspektów naszej codzienności. Przede wszystkim aktywność fizyczna poprawia stan naszego zdrowia. To dzięki niej poprawiamy krążenie w naszym organizmie, a także utrzymujemy w większej sprawności układ mięśniowo-kostny. Dodatkowo wzmacniamy odporność naszego organizmu i dotlenienie komórek ciała.

Inną sprawą jest wpływ ćwiczeń na nasz stan emocjonalny. Podczas wysiłku uwalniane są w naszym mózgu endorfiny zwane hormonami szczęścia, które powodują nasze dobre samopoczucie. Poza tym jaką radość sprawia wypoczynek i odprężenie po ciężkim treningu – dowiedzieć się tego można tylko podejmując ćwiczenia. Dostarczają nam też one energii i sprawiają, że w ciągu dnia jesteśmy pełni sił do działania. Dłuższe okresy bez wysiłku fizycznego powodują stagnację, która wpływa nie tylko na zmęczenie naszego ciała, ale i również umysłu.

Innym powodem dla którego warto wprowadzić odrobinę ruchu do naszego życia jest redukcja stresu. Nie jest niczym tajemniczym, że uprawiając sport spalamy hormon stresu – kortyzol. Niższy poziom stresu trwa nie tylko podczas ruchu, ale i również przez resztę czasu. Z tego też powodu warto zainteresować się tym właśnie sposobem na poprawienie sobie samopoczucia. Aktywność fizyczna to również najlepsze lekarstwo na dobry sen.

Po wysiłku z pewnością zaśniemy szybko, a rano obudzimy się wyspanymi. Zmęczenie spowoduje, że nasz sen będzie zdrowy i głęboki.

afiliacja naklejki srebrne metalizowane https://booklet.pl/oferta/naklejki-srebrne-metalizowane Naklejki srebrne metalizowane

W jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy?

Niechciane kalorie w naszym ciele często mogą być powodem gorszego samopoczucia, niższej samooceny, a czasem nawet depresji. Istnieje wiele czynników wpływających na taką, a nie inną przemianę materii w naszym organizmie, dlatego też nie zawsze różnego rodzaju diety, czy ćwiczenia pomogą nam osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jeżeli jednak nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych możemy zabrać się za układanie odpowiedniej diety oraz planu treningowego dla nas.

Niektórzy ludzie są zwolennikami dietetyków oraz trenerów personalnych, ponieważ są oni w stanie dopasować rodzaj ćwiczeń i jedzenia odpowiednio do naszych potrzeb. Jednakże nie posiadając wystarczająco dużej ilości pieniędzy możemy samy dokształcić się w tych tematach. Obecnie literatura związana ze zdrowym odżywianiem oraz ćwiczeniami jest bardzo obszerna. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zyskując odpowiednią wiedzę uda się nam ustalić własny plan. Warto pamiętać, że pozbywanie się zbędnych kilogramów z naszego ciała to proces dwuetapowy.

Składa się on bowiem z:

  • odpowiedniej diety, która nie będzie uwzględniała zbędnych słodyczy, czy też innych niezdrowych węglowodanów,
  • gotowości dopodjęcia wysiłku fizycznego.

Sama dieta nie przygotuje naszego ciała do utraty wagi, lecz dzięki ćwiczeniom możemy odpowiednio je wyrzeźbić, tak aby nabrało kształtów, które będą nam odpowiadać.