29 marca 2023

EAF-EG

Blog Osobisty

Czym zajmuje się biuro tłumaczeń?

Biuro tłumaczeń to Twoja pierwsza pomoc, gdy potrzebujesz wysokiej jakości tłumaczenia. Czego może dotyczyć temat tekstu, których chcesz przełożyć? Nie ma to znaczenia.

Biura tłumaczeń z reguły oferują cały zespół specjalistów, którzy są w stanie przetłumaczyć niemal każdy tekst. Do biura tłumaczeń warto iść wtedy, gdy masz prywatną korespondencję do przełożenia.

Chcesz wysłać list do dalekiej rodziny w Niemczech czy Anglii? Nic prostszego. Napisz go po polsku, a specjaliści z biura tłumaczeń przepiszą go dla Ciebie w odpowiednim języku.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w ten sam sposób prowadzić korespondencję biznesową. W biurze tłumaczeń możesz też wykonać tłumaczenia autoryzowane.

Wówczas potrzebna jest pomoc tłumacza przysięgłego – biura często dysponują takimi osobami. Znajdziesz tu również tłumaczy specjalistycznych, tzn.

znawców nie tylko obcej mowy, ale i obszaru wiedzy, takiego jak informatyka, motoryzacja czy zarządzanie. Tłumacz specjalistyczny zna branżowe słownictwo i techniczne określenia w kilku językach.