29 marca 2023

EAF-EG

Blog Osobisty

Ćwiczenia na płaski brzuch

Płaski brzuch to marzenie każdej z nas. Nie ma się jednak co oszukiwać. Płaski brzuch jest efektem bardzo ciężkiej pracy. I nie sposób go wypracować katując się niskokalorycznymi dietami. Aby mieć płaski brzuch, trzeba się ruszać. I to nie byle jak. Nie każde ćwiczenia wzmacniają brzuch i budują tkankę mięśniową na nim. Aby móc cieszyć się płaskim brzuchem latem, warto zawalczyć o niego już teraz. Efekty nie pojawią się z dnia na dzień. Do tego potrzeba czasem nawet kilku miesięcy. Z prostymi ćwiczeniami na budowę mięśni brzucha, z pewnością uzyskasz swój wymarzony efekt znacznie szybciej. Nie szukaj wymówek i zacznij ćwiczyć już teraz. Wystarczy kawałek podłogi i dobra muzyka. Do dzieła!

Najprostsze ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha

  • Brzuszki to najpopularniejsze ćwiczenie na wzmocnienie mięśni brzucha. Oprócz tego, że doskonale wyrabiają rzeźbę brzucha, pozwalają także pozbyć się zbędnych centymetrów.

    Brzuszki można wykonywać na kilka sposobów. Najpopularniejsze są brzuszki proste. Bardzo dobre efekty dają także brzuszki skośne. Jedną z ciekawszych propozycji, która urozmaica to ćwiczenie, jest wykonywanie brzuszków na ławeczce lub na piłce do ćwiczeń. Wykonując brzuszki trzeba pamiętać o kilku ważny kwestiach. Jedną z istotniejszych jest nieprzyciąganie głowy do klatki piersiowej. Wykonując brzuszki nie przyciągaj łokci do siebie, nie odrywaj części lędźwiowej kręgosłupa od podłogi, nie blokuj stóp, nie wstrzymuj oddechu, nie podnoś całego tułowia i nie rozluźniaj mięśni brzucha. Powinni być one cały czas napięte.

  • Rowerek to kolejne z ćwiczeń, które możesz wykonywać niemal wszędzie. Połóż się na podłodze i zacznij „pedałować” w powietrzu. Aby ćwiczenie nie tylko wzmacniało mięśnie nóg, ale również brzucha, niezwykle ważne jest napięcie jego mięśni. Wykonując to ćwiczenie musisz czuć swój brzuch i jego napięte mięśnie.
  • Kolejnym ćwiczeniem, które doskonale wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu jest wypychanie nóg ku górze. Do tego ćwiczenia również nie potrzebujesz niczego więcej, jak tylko skrawka podłogi. Połóż się na niej, unieś wyprostowane nogi ku górze i przy napiętym brzuchu, wypychaj nogi wraz z pupą ku górze.

    Doskonałe efekty gwarantowane!

.