27 maja 2022

EAF-EG

Blog Osobisty

Co zakłada elegancki mężczyzna?

www.spolkamedycznajesionowa.pl

Nie ma nic dziwnego w tym, że panowie chcą w pewnych sytuacjach wyglądać inaczej niż na co dzień. Eleganckie akcenty w ubiorze nie są czymś zaskakującym i warto mieć to na uwadze, kompletując swoją garderobę. Młodzi panowie mogą jeszcze nie zdawać sobie z tego sprawy, ale ci starsi nie mają wątpliwości. Naprawdę są momenty, w których garnitur, stylowa koszula czy wizytowe buty są szalenie istotne. Warto na nie postawić, ale pojawia się dość naturalne pytanie, co wybrać? Rynek oferuje bardzo wiele i należy przy tym podkreślić ogromne cenowe zróżnicowanie. Ono w oczywisty sposób nie ułatwia selekcji. Mimo to z tematem trzeba się zmierzyć.

Bez garnituru się nie obejdzie Podstawą jest garnitur. Modeli jest sporo. Zdecydowana większość panów sięga raczej po dość stonowane i klasyczne rozwiązania. Pochodzą one z różnych źródeł. Szyją je zarówno lokalne pracownie krawieckie z asortymentem zaadresowanym do mężczyzn, jak i te renomowane marki, których butiki widujemy regularnie w galeriach handlowych. W tych ostatnich ceny zazwyczaj są wyższe, jednakże mamy również dostęp do szerszej gamy modeli. Niektóre garnitury są uszyte nieco inaczej i utrzymane w znacznie nowocześniejszym charakterze.

Czy to gorzej? Zdecydowanie nie – wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Szykując się na egzamin na studiach, rozmowę kwalifikacyjną czy kolację w dobrym lokalu nie można ubrać się jakkolwiek. Właśnie to są te sytuacje, kiedy zdecydowanie warto sięgnąć po coś stylowego i zawierającego w sobie większy potencjał elegancji. Przynajmniej jeden garniturowy zestaw w szafie to zatem absolutne minimum. Co oprócz tego? Ważną towarzyszką garnituru jest koszula. Tradycyjne prawidła nakazują zazwyczaj, aby była ona biała, aczkolwiek inne kolory są coraz częściej mile widziane. Generalnie przyjęło się, aby do garnituru zakładać koszulę gładką i z długim rękawem, choć letni czas ma przecież swoje prawa.

obsługujemy projekty obcojęzyczne obsługa projektów obcojęzycznych obsługujemy projekty marynarki duże

Jeśli buty, to najlepiej czarne Wspomniano również o butach. Te jakie będą towarzyszyć eleganckim stylizacjom nie mogą prezentować się przypadkowo. Ważne jest, aby posiadały męski, stylowy fason. Najlepszym wyborem będą zawsze buty w kolorze czarnym. Jest on najbardziej uniwersalny i będzie pasował do garnituru o dowolnej barwie. Trzeba bowiem pamiętać, że marynarka i spodnie nie muszą być czarne! Doskonale wypadają modele na przykład granatowe, popielate czy grafitowe. Bez względu na to, który wybierzemy, czarne obuwie zawsze zda egzamin bez zarzutu.