23 października 2020

EAF-EG

Blog Osobisty

Akcesoria sportowe dla rowerzystów

Ten artykuł zostanie poświęcony w stu procentach rowerzystom. Na warsztat wzięliśmy szereg akcesoriów z których korzystają. Nie mniej jednak całe zestawienie może być także źródłem inspiracji dla osób, które poszukują chociażby prezentu dla bliskiej osoby, która kocha dwa kółka i nie może się bez nich obyć. Oto kilka ciekawych, czasem standardowych, ale bardzo funkcjonalnych pomysłów na prezent dla samego siebie lub kogoś innego:

  • Bidon to przedmiot, z którego korzysta pewnie każdy rowerzysta, który ma tylko na niego uchwyt. I tu pojawiają się już dwa pomysły. Jeśli nie wiemy, czy przyszła obdarowana osoba ma w swoim dwuśladzie konstrukcję, która pozwoli utrzymać bidon – lepiej się wcześniej o to zapytać. Jeśli chodzi o sam pomysł, dobrze jest jak postawimy na jego jakość. Bidony to przedmioty, w którym przechowuje się napoje – dobrze więc, gdy będą one maksymalnie funkcjonalne, higieniczne i proste w użyciu. Najczęstszym problemem, jaki ma wówczas miejsce jest to, że bidony wydzielają specyficzny zapach plastiku, co nie jest przyjemne, gdy wiąże się on z wodą. Kupując więc bidon dobrze zwrócić uwagę właśnie na jego zapach. Oczywiście można go potem wyparzyć w zmywarce i będzie po problemie, ale niekorzystne jest kupowanie tych przedmiotów w tanich sklepach, czy supermarketach. Najlepiej sprawdzą się tutaj profesjonalne punkty sportowe.

    profesjonalna obsługa klienta w call center call center w zasięgu ręki

    Pamiętajmy jednak, że bidon należy wymieniać co najmniej raz w roku. W ,,dziubku’’ z którego pije się napój, zbiera się szereg drobnych elementów, których ciężko jest się pozbyć przy myciu;

  • Akcesoria do roweru to także wszelkie produkty, ułatwiające jego konserwację. Jednym z nich jest olej do łańcucha. Każdy profesjonalista wie, że trzeba o to dbać, aby jeździło się swobodnie. Nie jest to drogi wydatek, a dzięki niemu unikniemy niepotrzebnych usterek. Kolejnym pomysłem jest zestaw kluczy, dzięki którym będzie można naprawić ewentualne szkody. Dziś można dostać naprawdę solidne klucze, zapakowane w funkcjonalny futerał. Trzeba jednak pamiętać, aby był on kompaktowy, bo na dłuższe trasy przyda się go mieć chociażby w plecaku;
  • Współcześnie niemal każdy kto porusza się na rowerze korzysta jednocześnie z dedykowanych aplikacji, które przykładowo zapisują przebytą drogę na mapie. Czasem też potrzebujemy czegoś w rodzaju nawigacji, a ciężko jechać i trzymać smartfon w dłoni. Jest to nie tylko niebezpieczne, ale i niekomfortowe. Z tych dwóch względów warto zaopatrzyć się w specjalny uchwyt na telefon, dzięki czemu będzie stabilny, a rowerzysta będzie miał możliwość stałej kontroli nad trasą.

.