22 lipca 2024

EAF-EG

Blog Osobisty

Akcesoria i gadżety dla biegaczy

łyżwy k2

Bieganie to sport z którego zaczyna w istocie korzystać coraz więcej osób. Wszystko za sprawą tego, że jest to rozwiązanie dość tanie w porównaniu do innych dyscyplin. Najważniejsze dla biegacza są buty i strój i bez wątpienia należy o to zadbać w pierwszej kolejności. Nieodpowiednio dobrane obuwie może być przyczyną dyskomfortu, a w najgorszym wypadku kontuzji, z czym spotkał się niejeden amator biegania. Przychodzi jednak czas w którym z dodatkowego zajęcia, bieganie zamienia się w coś w rodzaju stylu życia. Nie potrafimy przestać tego robić, chcemy być coraz bardziej doskonali. Profesjonalni biegacze zaopatrują się więc w szereg gadżetów, które ułatwiają i sprawiają, że ta czynność jest jeszcze bardziej przyjemna.

Dla wszystkich, którzy chcą wzbogacić sobie bieganie o dodatkową rozrywkę, przygotowaliśmy spis gadżetów, które obecnie są bardzo gorące na rynku:

  • Ciężko wyobrazić sobie bieganie bez muzyki. Energetyczne dźwięki nie tylko urozmaicają pokonywanie kolejnych kilometrów, ale są także świetnym motywatorem. Z tego powodu dobrze jest zaopatrzyć się w mobilny odtwarzacz mp3. Dziś wydaje się to dość dziwne, z punktu istnienia smartfonów. Oczywiście można przymocować owy telefon do ramienia, ale jest on ciężki i odejmie nam procenty w dziedzinie komfortu. Dziś niewielkie i sprytne mp3 można kupić za kilkadziesiąt złotych. Dla biegaczy wymyślono także opaski, przy których można będzie umieścić dane urządzenie.

    Nie mniej jednak do kompletu wymagane są słuchawki. Rozglądając się za poszczególnymi produktami, warto poszukać tych, które są typowo dedykowane biegaczom. Ich konstrukcja jest nieco inna niż standardowe słuchawki. Posiadają one mocniejsze mocowania wokół ucha, aby podczas biegu nie zsuwały się. Dodatkowo dobrze jest pomyśleć o kablu, który nie powinien się plątać i niczego utrudniać. Dziś spotkamy także słuchawki bezprzewodowe, które łączą się z urządzeniem przez sieć bluetooth;

  • Zegarek z GPS i pulsometr to kolejne dwa akcesoria, bez których współcześni profesjonalni biegacze nie mogą się obyć. Pierwszy wykonany jest zazwyczaj z gumy, bo przy tego typu sportach zaleca się funkcję wodoodporności.

    Jego zadanie jest proste. Podczas długich dystansów nie tylko pokazuje nam drogę i nie pozwoli błądzić, ale także zapisuje dotychczas pokonane kilometry na mapie. Często łączy się także z aplikacjami, telefonem, czy komputerem, dzięki czemu można w późniejszym czasie zaobserwować swoje osiągnięcia. Pulsometr z kolei jest urządzeniem, które obserwuje nasz puls, czasami pokazuje także spalone kalorie, czy tłuszcz. Jest więc świetnym sprzymierzeńcem w dbaniu o zdrowie biegaczy. Posiada wbudowane alarmy, które informują o ewentualnym zagrożeniu.

.